زبان سایت:      

 

صفحه نخست
درباره پونه
اخبار و مقالات
محصولات شرکت
افتخارات
گالری تصاویر
نظرات و پیشنهادات
 

 

 
    صفحه نخست 
    
          

شركت فرآورده هاي گوشتي شيراز با نام تجاري پونه ، عضو انجمن فرآورده هاي گوشتي ايران ، فعاليت خود را از سال 1361 با ظرفيت اسمي 300تن انواع سوسيس و كالباس در سال آغاز نموددر ابتداي سال 1379 هئيت مديره تصميم به توسعه كارخانه گرفت ،‌در همين راستا زميني به مساحت حدود 4000مترمربع در جاده شيراز –سپيدان خريداري گرديد و با رفع نواقص ساختماني و ساختاري موجود در واحد قديم ، كارخانه جديد در تيرماه 1384 به بهره برداري رسيد و هم اكنون با استفاده از بهره گيري از تكنولوژي روز و كارشناسان متخصص با ارتقاء كيفيت محصولات خود داراي 4000تن توليد در سال مي باشد . نوآوري در محصولات فرآورده هاي گوشتي در ايران از اهداف مديران اين شركت مي باشد كه در اين راستا براي اولين بار در ايران كالباس رژيمي توليد گرديده است و هم اكنون در حال رايزني براي تدوين استاندارد است ، البته توليد سوسيس در روده طبيعي نيز براي اولين بار در ايران در اين كارخانه انجام گرفته بود. در راستاي ارتقاء مديريت و ايمني غذايي محصولات ، سيستمهاي مديريت كيفيت ISO9001:2000 & HACCP در سال 1386 ، پياده سازي شد . اين كارخانه جزء اولين شركتهاي صنايع گوشت بوده كه در سال 1386 موفق به دريافت نشان HALAL‌ شده است .
همچنين در سالهاي 1384و1387 منتخب به عنوان واحد نمونه استاندارد استان فارس و در سال 1384 موفق به دريافت لوح صنعت ملي سبز از سوي سازمان حفاظت محيط زيست گرديده است و البته به عنوان واحد نمونه جشنواره قهرمانان صنعت كشور و كارآفرين برتر در سال 87 نيز شناخته شده است.
شايان ذكر مي باشد كه ارتباط تنگاتنگ علمي و عملي با مراكز تحقيقاتي و آموزشي در راستاي اهداف اين شركت مي باشد
نوآوري در محصولات فرآورده هاي گوشتي در ايران از اهداف مديران اين شركت مي باشد كه در اين راستا براي اولين بار در ايران كالباس رژيمي توليد گرديده است و هم اكنون در حال رايزني براي تدوين استاندارد است ، البته توليد سوسيس در روده طبيعي نيز براي اولين بار در ايران در اين كارخانه انجام گرفته بود. در راستاي ارتقاء مديريت و ايمني غذايي محصولات ، سيستمهاي مديريت كيفيت ISO9001:2000 & HACCP در سال 1386 ، پياده سازي شد . اين كارخانه جزء اولين شركتهاي صنايع گوشت بوده كه در سال 1386 موفق به دريافت نشان HALAL‌ شده است . همچنين در سالهاي 1384و1387 منتخب به عنوان واحد نمونه استاندارد استان فارس و در سال 1384 موفق به دريافت لوح صنعت ملي سبز از سوي سازمان حفاظت محيط زيست گرديده است و البته به عنوان واحد نمونه جشنواره قهرمانان صنعت كشور و كارآفرين برتر در سال 87 نيز شناخته شده است.شايان ذكر مي باشد كه ارتباط تنگاتنگ علمي و عملي با مراكز تحقيقاتي و آموزشي در راستاي اهداف اين شركت مي باشد. در حال حاضر و با توجه به اينكه شركت همواره مي كوشد تا در كيفيت پيشتاز باشد باز هم يك طرح توسعه ديگر را در دستور كار دارد كه اميدوار است با راه اندازي آن به بزرگترين واحد توليد فرآورده هاي گوشتي خاورميانه مبدل گردد. در كارخانه جديد با عنوان پونه نوين سه فاز در نظر گرفته شده كه فاز اول شامل توليد انواع سوسيس ، كالباس و ژامبون مي باشد ، در فاز دوم برنامه توليد انواع كروكتها ، ناگتها ، همبرگر، كباب لقمه ، بسته بندي مرغ و مرغ عمل آوري شده در نظر گرفته شده است و در فاز سوم ، توليد و بسته بندي گوشت قرمز و گوشتهاي عمل آوري شده انجام خواهد شد

 

سایت های مرتبط

 

 اداره استاندارد

 

 اداره دامپزشکی

 

 اداره نظارت

 

 مرجع صنایع غذایی ایران

 

 خبرگزاری صنایع غذایی

  

 
Design by : ArsisHost